Przedstawiamy Państwu główne procesy produkcyjne wykonywane przy produkcji frontów MDF

  1. Cięcie - proces produkcji frontu rozpoczyna się od wycięcia elementu (formatki) z płyty MDF . Grubość płyty z jakiej wycinana jest formatka uzależniona jest od wzoru (frezowania) w jakim produkowany jest dany front oraz od innych uwarunkowań technologicznych. Najczęściej formatkę wycina się z płyty o grubości 16-18-19 mm z arkusza o wymiarach 2620 mm-2070 mm. Każdy element wycinany jest z naddatkiem, ostateczny wymiar elementu jest nadawany w trakcie procesu frezowania.
  2. Etykietowanie - po cięciu na pile na każdy element nanoszona jest etykieta produkcyjna. Na etykiecie znajduję się kod kreskowy, jednoznacznie identyfikujący dany element w systemie, a także dane o numerze zamówienia i Kliencie .
  3. Frezowanie - frezowanie elementów odbywa się najczęściej w dwóch fazach. Pierwszą z nich jest obróbka odpowiednim frezem obwiedniowym wokół krawędzi elementu (nadawanie wymiaru), drugą fazą jest frezowanie na powierzchni czyli nadawanie wzoru.
  4. Czyszczenie - po wyfrezowaniu elementu konieczne jest dokładne oczyszczenie jego powierzchni z resztek pyłu pozostałego w tym procesie. Czyszczenie takie odbywa się na urządzeniu czyszczącym.
  5. Nanoszenie kleju - element o końcowym kształcie i wzorze pokrywany jest specjalistycznym klejem oraz pozostawiony do wyschnięcia . Klej w trakcie termicznego procesu będzie spoiwem łączącym element z folią .
  6. Prasowanie folii- elementy pokryte klejem układane są grupami na tzw. półce prasy a następnie przykrywane arkuszem folii. Półka prasy wjeżdża następnie do prasy, gdzie następuję proces technologiczny łączenia folii z elementem z płyty MDF . Prasowanie elementów odbywa się próżniowo w temperaturze 120-130 stopni i czasie 3-4 minut
  7. Wycinanie elementów - po wyjściu z prasy wszystkie elementy znajdujące się na półce prasy połączone zostają z arkuszem folii. Kolejnym krokiem jest odseparowanie poszczególnych elementów od siebie i odcięcie naddatków folii pozostałej po procesie prasowania .
  8. Czyszczenie rewersu - ostatnim krokiem procesu produkcji frontu jest czyszczenie odwrotnej strony elementu. Element czyszczony jest z resztek kleju, który pozostać może po procesie nanoszenia. Czyszczenie odbywa się w sposób mechaniczny poprzez przejście elementu przez specjalne skonstruowane szczotki.
  9. Pakowanie - gotowy wyprodukowany element umieszczany jest w paczce . Każde zamówienie jest pakowane oddzielnie. Poszczególne elementy w paczce przekładane są pianką poliuretanową i owinięte folią stretch. Takie opakowanie zabezpiecza fronty przed porysowaniem w trakcie ich transportu. Na każdą paczkę nanoszona jest etykieta  zbiorcza. Na etykiecie znajduję się również wykaz elementów , które znajdują się wewnątrz paczki. Na życzenie Klienta paczka dodatkowo może być zapakowana w karton.